Blog

Tu sa dozviete viac o nediskriminácii, inklúzii a diverzite

Pracujúce mamy: Firmám chýba pohľad na ženy ako na profesionálky

Kým jedna po návrate zo zahraničia narazila na tvrdú slovenskú realitu a mala problém nájsť si počas materskej dovolenky i po nej flexibilnú prácu, druhá, z prostredia slovenského startupu, získala úplne opačnú skúsenosť. Terézia Miháliková a Patrícia Hirschnerová sa rozhodli pomáhať ženám s návratom do práce po materskej dovolenke – založili iniciatívu Pracujúce mamy, v rámciČítať ďalej “Pracujúce mamy: Firmám chýba pohľad na ženy ako na profesionálky”

Spoznajte tváre diskriminácie na pracovisku

Diskriminácia má mnoho tvárí a možno niektoré z nich nájdete aj na vašom pracovisku. Naučme sa ich spoločne rozpoznávať, aby sme vedeli, ako sa s nimi vysporiadať. Prečítajte si príklady, s ktorými sa niektorí zamestnanci stretli v skutočnom živote. Priama diskriminácia Pri nábore a prepúšťaní zamestnancov Zamestnávateľ vás vylúčil z náborového procesu, pretože adresa vášho trvalého alebo prechodného pobytuČítať ďalej “Spoznajte tváre diskriminácie na pracovisku”

Ako sa vyhnúť diskriminácii na pracovisku z pohľadu zamestnávateľa

Diskriminácia sa vyskytuje na viacerých úrovniach a má mnoho foriem, ale predchádzať jej treba už pri prijímaní uchádzačov o zamestnanie. Pozrite si zopár jednoduchých zásad, ako zabezpečiť otvorený a inkluzívny prijímací proces. Prijmite vhodné interné politiky Definujte v nich, čo považujete za diskrimináciu, akým požiadavkám je potrebné sa pri písaní pracovných ponúk vyhnúť, aby pracovný inzerát nemal diskriminačné dopady,Čítať ďalej “Ako sa vyhnúť diskriminácii na pracovisku z pohľadu zamestnávateľa”